Nymburští atleti na Pomerančovém mítinku

06. 12. 2017 | Atletika
O víkendu 2. a 3. prosince se v Jablonci nad Nisou konal tradiční Pomerančový mítink, který si během své historie získal takovou oblibu, že pořadatelé letos přikročili k jeho rozdělení dle kategorií. A dobře udělali. V sobotu se tak v jablonecké hale sešly žákovské kategorie, v neděli pak dorazily přípravky a minipřípravky. A v obou dnech byly startovní listiny doslova nabité, celkově se mítinku zúčastnilo téměř 700 závodníků…

Jednu z posledních letošních možností ke zlepšení osobních a oddílových rekordů využila v sobotu početná výprava nymburských žáků a žákyň. Jako první zaklekly do startovních bloků mladší žákyně v závodu na 60 metrů překážek. Ze čtveřice nymburských atletek byla nejrychlejší Kristýna Prokešová, která obsadila druhé místo s časem 9,52  v novém oddílovém rekordu a v druhém nejlepším českém halovém výkonu letošní sezóny. Ve stejném běhu obsadila šesté místo Lia Heryánová v čase 10,02, který se však svou kvalitou vejde mezi deset nejlepších českých výkonů v hale. Časem 10,52 na sebe upozornila také Lucka Dvořákové, která je sice o rok mladší, ale v jejím ročníku se jedná o druhý nejrychlejší čas u nás. Zdá se, že překážky začínají být doménou nymburských žáků a žákyň, protože také Jakub Šantavý vyhrál svůj závod časem 9,45 v oddílovém rekordu a posunul se na druhé místo letošních českých tabulek. Jakub navíc obsadil v silné konkurenci třetí místo v běhu na 800 metrů, rovněž v novém oddílovém rekordu 2:20,82. V kategorii žákyň startovaly v běhu na 60 metrů překážek Ema Škochová, Kateřina Mašková a Žofie Rožánková, na kterých byl oproti létu vidět výrazný technický pokrok a které mohly odjet spokojené s novými osobními rekordy. Z medailových umístění se ještě radovali Ema Škochová, která obsadila třetí místo v běhu na 300 metrů (44,36), mladší žák Michael Zdobinský a mladší žákyně Kristýna Prokešová, kteří shodně zvítězili ve vrhu koulí, přičemž oba překonali halové oddílové rekordy výkony 11,86 a 11,81 metru.

V neděli se soutěžilo v trojboji – běhu na 50 metrů, hodu medicinbalem vpřed a běhu na 300 metrů.  Barvy nymburského oddílu deset malých závodníků. V kategorii přípravek startovaly Blanka Dohnalová, Nela Fučíková, Jana Němcová a Natálie Petrová, v kategorii minipřípravek potom Míša Hlaváčková, Jáchym Jalovecký, Honza Majdloch, Nora Malichová, Johanka Prokešová a Zuzka Veselá. Všichni bojovali jako lvi a lvice a v ohromné konkurenci se rozhodně neztratili. Míša Hlaváčková vybojovala první místo. Honzík Majdloch v konkurenci mladších kluků vybojoval třetí příčku stejně jako Zuzka Veselá v kategorii mladších dívek. Ta byla, bohužel, chybou pořadatelů připravena o stupně vítězů i pomerančovou odměnu. Po závěrečném běhu na 300 metrů, kdy Zuzka s velkým přehledem a ve skvělém čase vyhrála svůj rozběh, byly chybně zaznamenány výsledky. Organizátoři již chybku opravili a do Nymburka za Zuzkou již putuje s velkou omluvou diplom a odměna.

Všichni zúčastnění si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení, se kterým se pouštěli do jednotlivých disciplín. Rodičům děkujeme za fanouškovského ducha a již teď se těšíme do Jablonce na Velikonoční halu.

 

zde foto:

http://majdloch.rajce.idnes.cz/Pomerancovy_mitink_3.12.2017_pripravka/SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz

Copyright © 2018 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace