MČR v přespolním běhu - Dolní Dobrouč

26. 03. 2018 | Atletika
V sobotu 24. března se v Dolní Dobrouči uspořádalo Mistrovství České republiky v přespolním běhu žákovských a dorosteneckých kategirií.

Dolní Dobrouč je vzdálena pouhých 15km od místa konání podzimního Mistrovství ČR v krosu v Dlouhoňovicích. I možná proto se trať v mnohém podobala dlouhoňovické trati. Závodní okruh byl vyznačen na lukách za místní sportovní halou. Jeho délka činila 1km a převýšení dosahovalo 10m. Ačkoliv ještě před týdnem pokrývala závodní trať vrstva sněhu, obleva v průběhu týdne dokonala své, a tak na nás čekala standardní drnovitá a místy mírně bahnitá jarní louka, která pod náporem běžců měkla a měkla, prostě kros...

Závodní dráha přitom jen zřídka dosahovala požadované šíře čtyřech metrů. S atlety jsme tak trať několikrát prošli a probrali taktiku běhu v jednotlivých úsecích. Všem přitom bylo jasné, že každému sedne jinak a na taktiku možná ani nebude sil.

Z našeho oddílu se mistrovství zúčastnili 4 zástupci kategorie mladšího a staršího žactva. Na mladší čekala trať o délce 2km (tj. 2 okruhy). Ti starší pak museli zdolat o 1 kolo více, tj. trať o délce 3km. Jako první se na start v 11:00 postavila mladší žákyně Tereza Vyleťalová. Pro Terezu se jednalo o vůbec první účast na Mistrovství České republiky. Tím hlavním bylo nabrat nové zkušenosti a porovnat síly se stávající žákovskou elitou. Tereza nakonec doběhla s časem 9:04 ze šedesáti dvou soupeřek na 48. místě. Nutno dodat, že v náběhu do druhého kola uklouzla, což se podepsalo na zbytku závodu.

V 11:20 odstartoval běh kategorie mladších žáků. Na startovní čáře jsme měli dva zástupce oddílu a to Daniela Maráka a Tomáše Kroužela. I pro Dana se jednalo o premiéru v účasti na MČR. Časem 7:48 nakonec vybojoval v konkurenci sedmdesáti jedna borců velmi slušnou 23. pozici. Tomáš Kroužel startoval na MČR již podruhé. Tom měl za úkol do prvního kola udržovat kontrolu se skupinou prvních 10-20 běžců. To se mu vydařilo. V druhém kole přitom tempo ještě stupňoval, závodní pole bylo každopádně poměrně roztahané. Tom nakonec zakončil s časem 7:36 na výborné 13. pozici (od elitní desítky jej dělilo 7 sekund).

Ve 12:45 odstartoval běh starších žáků na trať o délce 3km. Na start se postavil čtvrtý zástupce oddílu, Jan Klír. I pro Jana se jednalo o mistrovskou premiéru. Jan věděl, že s ohledem na silnou konkurenci a délku tratě nemá cenu nikam spěchat (to ale neznamená nezávodit), nýbrž najít své tempo, kterým "dojede" až do finálního kola. Po prvních stovkách metrů tak běžel až na samém konci závodního pole. Od tohoto momentu se Jan každopádně začal probojovávat postupně vpřed. Čas 12:34 nakonec v konkurenci šedesáti osmi borců stačil na 56. pozici.

Tomáš Kroužel st.

 

 

Kompletní výsledky zde

Fotogalerie

Fotogalerie JOJKA-1

Fotogalerie JOJKA-2

 SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz

Copyright © 2018 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace