Dorostenecké "mezistátko"

12. 06. 2018 | Atletika
Ondra Hodboď zvítězil v běhu na 2000 metrů překážek na mezistátním utkání (Česká Republika - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko) do osmnácti let, které proběhlo v sobotu 9.6.2018 ve slovinské Ptuji.

Vzhledem k předpokládaným výkonům soupeřů se Ondra se svým reprezentačním kolegou a největším tuzemským konkurentem Jakubem Stibalem rozhodli neriskovat a rozeběhnou závod ve vyšším tempu. Oba se pravidelně střídali ve vedení, takže metu prvního kilometru proběhli ve velice slibném mezičase okolo tří minut. Jejich tempo dokázal ze soupeřů udržet pouze maďarský reprezentant Balazs Felber. Ten také využil mírného zvolnění tempa vedoucí dvojice a šest set metrů před cílem šel do vedení. Jeho nástup Ondra Hodboď zachytil, zatímco druhý český reprezentant již začal mírně ztrácet. V tomto okamžiku již bylo jasné, že čas šesti minut překonán nebude a běží se "pouze" o umístění. Ondra nechal svého soupeře vést, a to i v okamžiku, kdy se po překonání předposledního vodního příkopu sám dostal do vedení. K závěrečnému finiši nastoupil Ondra před posledním vodním příkopem (viz video) sto padesát metrů před cílem. Na jeho zrychlení již nedokázal maďarský soupeř zareagovat a Ondra si s přehledem doběhl pro své první vítězství v reprezentačním dresu v čase 6:06,10. V konečném pořadí obsadili češští dorostenci druhé místo za Maďarskem se ztrátou pouhého půl (!!!) bodu.

Po svém bratru Lukášovi, Víťovi Mullerovi a Martině Šukové je tak Onra Hodboď dalším v řadě nymburských atletů, kteří úspěšně reprezentovali Českou Republiku.

LV

VÝSLEDKY

VIDEO z přeběhu posledního vodního přikopu, aneb když se to umí, tak je to hračka...SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz

Copyright © 2018 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace