Nymburští atleti v Evropě

18. 07. 2017 | Atletika
Dvojice atletů z Nymburka reprezentovala Českou republiku na ME v atletice do 23 let v polské Bydhošti. Vítek Müller a Lukáš Hodboď se kvalifikovali s přehledem na šampionát a patřili mezi opory českého teamu.

 

Na trati 800 m odpadli běžcům rozběhy a tak se Lukáš Hodboď postavil na start třetího běhu. Postupový klíč byl velmi těžký, protože do finálové osmičky postupovali jen dva nejlepší z každého rozběhu a dva další s nejrychlejšími časy ze všech rozběhů. Protože se v třetím běhu nikdo neodhodlal k potřebnému vysokému tempu,  které by zvýšil šance na umístění měl Lukáš jedinou šanci být v cíli do druhého místa.  Čtvrté místo a čas 1:50,72 celkově znamenalo, že Lukáš obsadil 17. místo a dveře do finále zůstanou zavřeny. Dalším pokusem o finále byl start ve štafeta 4x400 m , která běžela ve složení Hodboď ,Tuček, Mach a Kubeš. Štafeta doběhla desátá a tak finálová osmička pro byla českou štafetu  uzavřena. Dva nejrychlejší čtvrtkaře Müllera a Šnajdra totiž čekaly individuální finálové starty a jejich nasazení se předpokládalo až ve finálovém běhu na závěr programu.

V rozběhu na 400 m překážek se na start postavil Vítek Müller.  Časem 51,69 s byl nejrychlejší z trojice českých překážkářů a  postoupil do semifinále. V semifinále, které bylo druhý den se mu povedlo výrazně zrychlit a časem 50,37 se probojoval mezi vysněnou finálovou osmičku.  Ve finále zaběhl čas 50,63, který mu zajistil osmé místo mezi evropskou překážkářskou elitou. Zlato ze  šampionátu si odvezl český desetibojař Jiří Sýkora a stříbro na trati 800m Filip Sasínek.

 SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz

Copyright © 2018 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace