Sport a volný čas v Nymburce

13. 07. 2016 | Mažoretky
Kde se ty peníze proinvestovaly či .............

https://www.youtube.com/watch?v=d-90XKvLzQY

 

Publikováno 15. 9. 2014

Olympijské centrum v Nymburce chceme 
Ing. Tomáš Mach, lídr kandidátky ČSSD v Nymburce, probral s JUDr. Miroslavem Janstou, předsedou České unie sportu, budoucnost profesionálního i rekreačního sportu v Nymburce. Na začátku rozhovoru JUDr. Miroslav Jansta upozornil, že Nymburk má možnost využít 5 miliónů eur z evropských fondů pro zajištění sportovních aktivit občanů, a to zejména díky získání titulu Evropské město sportu 2014. Ohromnou šanci pro rozvoj našeho města i sportovních aktivit však vidí v připravovaném záměru výstavby národního olympijského centra. 
Přestavba stávajícího sportovního areálu na „Tyršáku“ na národní olympijské centrum znamená velký přínos pro obyvatele města. Dojde ke vzniku nových pracovních míst, nových obchodních příležitostí pro místní podnikatele, místní sportovní spolky budou moci využívat sportoviště té nejvyšší kvality. Zvýší se mezinárodní renomé města, opět budou naše město navštěvovat jak čeští, tak i sportovci ze zahraničí. 
JUDr. Jansta podporuje variantu přestavby a modernizace stávajícího zimního stadionu a plaveckého bazénu v centru města, ale i dalších sportovních prostor na „Tyršáku“. Bylo by, dle jeho slov, škoda stavět zcela nová zařízení, když ty stávající jsou již citlivě zasazena do okolní zeleně a místní krajiny. 
V současné době probíhá první etapa modernizace sportovního centra, při níž se provádí obnova ubytovacích kapacit, a to i rekonstrukce novější části ubytovacího zařízení. Poté bude následovat obnova starší části na čtyřhvězdičkový hotel, což představuje standart ubytování pro mezinárodní reprezentační týmy. Především ubytování vysoké kvality bude prvním a velice důležitým krokem, aby se sportovnímu areálu vrátil jeho minulý lesk a mezinárodní věhlas.
Profesionální sport je v našem městě dlouhodobě zakotven, a proto podporujeme výstavbu národního olympijského centra. Nabízíme aktivní spolupráci při přípravě a následné realizaci tohoto významného projektu.

 SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz

Copyright © 2018 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace