Playeři deblového oddílu SKP Nymburk zapsaní v Guinessově knize AVD ČR
Výbor deblového oddílu SKP Nymburk u příležitosti blížícího se čtvrtstoletí úspěšného fungování polabského sportovního subjektu vydal aktualizovaný seznam svých klíčových osobností. Tato skupina mužů a žen je neodmyslitelně zapsána v análech deblové Guinessovy knihy rekordů novodobého MČR. Šampionát je od roku 1990 pořádaný AVD České republiky.
Klíčové a populární osobnosti SKP Nymburk zařazené do oficiální „Guinessovy“ knihy rekordů AVD České republiky do roku 2015
- Pan Jan Urbánek (Nymburk) – více než deset let neporažený hráč na turnaji mužské kategorie osmdesátých let a deblová legenda z Remanence.
- Pan Pavel Turynský (Nymburk) – deblový player s absolutně nejsilovějším útočným „zátahem přes kopec“ novodobého republikového šampionátu, skvělý veterán devadesátek.
- Pan František Schmidtmayer (Praha) – jediný fotbalový brankář v rámci deblové obce novodobého MČR. Taktéž nejmenší hráč okruhu devadesátek a dobromyslný chlapec z Remanence.
- Pan Petr Hamerník (Nymburk) – rekordman v počtu vyřazení ze základní skupiny turnajů smíšených dvojic, a to i přes své vlastní výhodné nasazení do ní. V letech 1990 – 2002 tento mixový „makak“ nepostoupil do finálových bojů více než dvacetkrát, díky čemuž vévodí této nelichotivé statistice. Chlapec navíc v roce 2009 předvedl nejtajuplnější odchod skvělého deblisty z výkonnostních kolbišť (nové milénium), na který předem nikoho nepřipravil.
- Paní Andrea Korcová (Kostomlaty) – sympatická rodačka z vesničky volejbalu zaslíbené vyrazila v roce 2005, po dlouhých deseti letech, na oficiální deblové klání na Remanenci. K překvapení všech přítomných (především potom svého skeptického manžela Dušáka) vybojovala po boku V. Věchta první flek, což se dá považovat za jeden ze dvou největších mixových „comebacků“ nového milénia.
- Pan Dominik Grus (Nymburk) – nejmladší vítěz oficiálního deblového turnaje mužské kategorie. Levoruký mladík v roce 2009 opanoval po boku svého bývalého třídního učitele T. Kokojana nymburský turnaj SKP. Tehdy mu bylo teprve šestnáct let.
- Paní Evženie Rajlová (Nymburk) – druhá nejstarší vítězka oficiálních mixů. Urputná deblová matadorka a sympatická pedagožka dominovala po boku T. Kokojana ve Všechlapech v roce 2009. Bylo to její premiérové i derniérové turnajové vítězství.
- Pan Tomáš Kokojan (Nymburk) – chlapci se podařilo v roce 2010 zrealizovat doslova husarský deblový kousek a tzv. triumfální „majstrštych“, v podobě uzavření vítězného hattricku po dlouhých sedmnácti letech na mixech v Rokycanech (2010).
- Pánové F. Kokeš a S. Randa (Všechlapy/Nymburk) - debloví „Fandomas“ a „Fantomas“, čili v reálu zakladatelé tzv. „massovské“ deblové sekce v Čechách. K jejímu rozpuštění, a to z důvodů nemastných a neslaných společných výkonů, doprovázených věčnými únavnými hádkami obou protagonistů, nekompromisně přistoupil oddílový president v roce 2011.
- Pan František Kokeš (Všechlapy) – nejtěžší medailista finálového turnaje o Místy ČR mužů. V roce 2011 na nymburské Remanenci (po boku T. Kokojana) vybojoval téměř stodvacetikilový chasník bronzovou placku. Kromě toho je pan Kokeš jediným deblovým potápěčem, tzv. „snorchlistou -scubou“ celé deblové obce.
- Pánové F. Kokeš a J. Tichý (Všechlapy/Nymburk) – bezkonkurenčně nejtěžší deblový tréninkový pár v ČR. Debloví těžkooděnci, imaginární „Robocop“ a „Cyborg“, vážili dohromady v roce 2012 solidních 227 kilogramů.
- Paní Eva Trnková (České Budějovice) – nejzkušenější a nejstarší vítězka oficiálního mixového turnaje ve Všechlapech v roce 2012 (v barvách SKP po boku T. Kokojana).
- Pan František Kokeš (Všechlapy) – smutný hrdina a rekordman statistiky „poslega“ zářezů sezony 2013. Z osmi absolvovaných turnajů pobral sedm hanebných posledních míst, což se dá považovat za děsivé resumé.
- Pan Karel Svoboda (Nymburk) – obrovitý basketbalový „mixák" minulého století zaznamenal turnajový „golden comeback“ sezony 2013. Po dlouhé šestnáctileté pauze vyrazil na oficiální turnaj (s T. Kokojanem) a byla z toho bronzová medaile z MČR veteránů ve Sklenařicích.
- Pan Jan Petřík (Nymburk) – jediný světloplachý deblista v Čechách a na Moravě.
- Pan Standa Randa (Nymburk) – jediný čtyřikrát ženatý deblista v ČR a nejstarší vítěz oficiálního turnajového klání v Poděbradech v roce 1995. Tehdy mu bylo jedenašedesát let.
- Pan Petr Hamerník (Nymburk) – jediný deblový manžel na dvouměsíční dobu určitou.
- Pan Jaroslav Litera ((Nymburk) – pán podivných přízemních obranných přískoků.
- Pan Tomáš Kokojan (Nymburk) – rekordman v bodování jednotlivců v prvním desetiletí nového milénia za medailová umístění (44 bodů). Taktéž deblový „Kosmas“ a pán archivů deblové republikové obce v rámci AVD.
- Pan Marek Bárta (Nymburk) – v deblové hantýrce známý pod pseudonymem deblový „Troll“ je z hlediska somatotypu nejmenším republikovým deblistou nového milénia a taktéž jediným halovým deblovým specialistou.
- Paní D. Bakešová (Lysá nad Labem) – turnajový nadšenec a rekordmanka z hlediska účastí na oficiálních kláních mixové a ženské kategorie. V letech 2009 – 2011 absolvovala dvaadvacet deblových turnajů (pětadevadesát procent). Jedná se o rekord nového milénia.
- Pan Tomáš Kokojan (Nymburk) – republikový rekordman v počtu druhých a třetích míst vybojovaných na finálových kláních MČR. Nymburský veterán se stal do roku 2015 šestačtyřicetinásobným vícemistrem ČR klíčových finálových kategorií.
Výbor deblového oddílu SKP Nymburk
Deblová Guinessova kniha rekordů 2016 /oficiální zápisy106 – 109/ /k 27. 2. 2016 – „50 of Mr. TK“/
- Jediný bývalý ředitel-inovátor devadesátek, jež umožnil vznik originální a jedinečné volejbalově-deblové přípravky v ČR: Pan Mgr. Vladimír Pokorný (Semice): Tento chrabrý direktor a sportovně naladěný muž založil ve druhé polovině devadesátých let, jako jediný v rámci základek nymburského regionu, oficiální basketbalové třídy na ZŠ Komenského Nymburk s navýšeným počtem hodin tělesné výchovy. Tímto počinem charismatický pedagogický lídr evidentně předběhl tehdejší dobu. Výše uvedené sportovní třídy byly posléze přetransformovány (v roce 2005) z úzké basketbalové profilace na komplexnější míčové zaměření. Díky tomuto kroku mohla následně vzniknout při jmenované kmenové základce volejbalově-deblová přípravka SKP-ZŠ Komenského Nymburk, která kolem roku 2010 čítala dokonce přes sedmdesát členů z řad žáků druhého stupně. Originální mládežnický sportovní subjekt (díky svému deblovému zaměření) oslavil v nedávné době desetileté výročí své existence. Navíc jeho šéftrenér T. Kokojan zorganizoval v rámci MČR ve volejbalových deblech, a to pod jeho hlavičkou, dohromady čtyřiadvacet oficiálních žákovských deblových turnajů druhé, což nemá na republikové scéně z hlediska dětské kategorie obdoby!
- B. SKP-ZŠ Komenského Nymburk/mládežnická sekce deblového oddílu/: 10. jubileum! Volejbalově-deblová přípravka mládeže oslavila v letošním školním roce desetileté výročí svého úspěšného fungování při kmenové základce. Jejími zakladateli byli vedle jejího současného šéftrenéra a tělocvikáře T. Kokojana, taktéž bývalý ředitel školy, vážený pan V. Pokorný, spolu s dosavadním předsedou SKP Nymburk, a to váženým panem Miloslavem Matoušem (Kamenné Zboží).
C. Jediný oddíl volejbalových deblů SKP Nymburk v ČR hlásí: čtvrtstoletí existence!
Na podzim letošního kalendářního roku 2016 se naplní pětadvacet let úspěšného fungování polabského oddílu volejbalových deblů. Ten je díky své míčové profilaci jedinečným sportovním subjektem svého druhu v České republice i na světě. Současný oddílový výbor tvoří sekretář J. Petřík, F. Kokeš (šéf všechlapské deblové rodinné mikrosekce) a jeho zakladatel a president T. Kokojan. Čestným garantem klubu deblistů je vážený předseda SKP M. Matouš. Čestným imaginárním činovníkem, metodikem a maskotem sportovního subjektu z Remanence je legendární nestor deblového sportu S. „Dědek“ Randa (pětašedesát let aktivní player – absolutní rekord všech dob).
- D. Volejbalový debl potřetí na obrazovkách veřejnoprávní televize ČT 24. Exhibiční turnaj z Remanence k pětadvacátému výročí MČR pod křídly AVD ČR. /made by Kokosking/.
debl
hlavní stránka